Najbliższa przyszłość

Witaj! Mój blog działa od niedawna. Mam dopiero kilka postów ale staram się ciągle dodawać nowe zagadnienia związane z nauką rysowania. Oto tematy postów które mam opracowane i zamierzam dodać je w najbliższej przyszłości:
-RYSOWANIE ROŚLIN Detal
-RYSOWANIE ROŚLIN Tekstura
-RYSOWANIE WODY Struktura
-RYSOWANIE WODY Kompozycja cz.1
-RYSOWANIE WODY Kompozycja cz.2
-RYSOWANIE WODY Kompozycja cz.3
-RYSOWANIE WODY Łodzie
-RYSOWANIE WODY Kolor
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Tonacja cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Tonacja cz.2
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Detal cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Detal cz.2
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Kontrast cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Kontrast cz.2
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Perspektywa cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Perspektywa cz.2
-RYSOWANIE LUDZI Grupa
-RYSOWANIE LUDZI Postać cz.1
-RYSOWANIE LUDZI Postać cz.2
-RYSOWANIE LUDZI Małe dzieci
-RYSOWANIE LUDZI Dłonie
-RYSOWANIE LUDZI Portret
-RYSOWANIE LUDZI Półprofil
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Proporcje
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Mordki
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Tekstura
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Kolor
+
PRZYDATNE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z RYSOWANIEM

Jeżeli ktoś potrzebuje jakiegoś tematu wcześniej niż jest w kolejce to proszę napisać w komentarzach lub na e-mail siedleckii13@gmail.com

poniedziałek, 16 maja 2011

RYSOWANIE KRAJOBRAZU Kompozycja

KREDKI PASTELOWE
Kiedy przyglądacie się jakiemuś krajobrazowi, wówczas Waszej uwadze nie mogą ujść charakterystyczne poziomo przebiegające, wstęgowane płaszczyzny, na których dominują określone kolory lub odcienie. Skoncentruj się na nich, a następnie wykorzystaj swoje obserwacje budując kompozycję oraz nadając jej określoną strukturę. Pastele są idealnym środkiem wyrazu, gdy chce się osiągnąć wyważony stosunek detali i tonacji względnie koloru.


1. Naszkicuj poszczególne elementy i kolorowe płaszczyzny. Linia konturowa pokrytego śniegiem wierzchołka na dalszym planie zniknie później, kiedy zostanie narysowane niebo. Posłużcie się ciepłymi kolorami, co sprawi, ze pierwszy plan przesunie się do przodu, natomiast użycie zimnych kolorów cofnie optyczne widniejące w oddali góry.
2. Kreski wykonane pastelami lekko rozetrzyj wiszerem albo pałeczką z waty, dzięki temu kreski utracą swą pierwotną ostrość.

3. Teraz widać dokładnie, gdzie powinny zostać uzupełnione ciemne tony na pierwszym planie. W Tym celu posłuż się ciemnymi odcieniami błękitu, ale uwaga- nie pokrywajcie całkowicie ciepłych barw, pozwalając im tu i ówdzie lekko przeświecać przez świeżo położone warstwy koloru. Na tym etapie niebo pozostaje jeszcze białe.

4. Na koniec namaluj błękit nieba. Wykończ obraz, rozcierając poszczególne kreski. Horyzontalna struktura obrazu występuje teraz znacznie wyraźniej niż na początku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz