Najbliższa przyszłość

Witaj! Mój blog działa od niedawna. Mam dopiero kilka postów ale staram się ciągle dodawać nowe zagadnienia związane z nauką rysowania. Oto tematy postów które mam opracowane i zamierzam dodać je w najbliższej przyszłości:
-RYSOWANIE ROŚLIN Detal
-RYSOWANIE ROŚLIN Tekstura
-RYSOWANIE WODY Struktura
-RYSOWANIE WODY Kompozycja cz.1
-RYSOWANIE WODY Kompozycja cz.2
-RYSOWANIE WODY Kompozycja cz.3
-RYSOWANIE WODY Łodzie
-RYSOWANIE WODY Kolor
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Tonacja cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Tonacja cz.2
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Detal cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Detal cz.2
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Kontrast cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Kontrast cz.2
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Perspektywa cz.1
-RYSOWANIE BUDYNKÓW Perspektywa cz.2
-RYSOWANIE LUDZI Grupa
-RYSOWANIE LUDZI Postać cz.1
-RYSOWANIE LUDZI Postać cz.2
-RYSOWANIE LUDZI Małe dzieci
-RYSOWANIE LUDZI Dłonie
-RYSOWANIE LUDZI Portret
-RYSOWANIE LUDZI Półprofil
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Proporcje
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Mordki
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Tekstura
-RYSOWANIE ZWIERZĄT DOMOWYCH Kolor
+
PRZYDATNE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z RYSOWANIEM

Jeżeli ktoś potrzebuje jakiegoś tematu wcześniej niż jest w kolejce to proszę napisać w komentarzach lub na e-mail siedleckii13@gmail.com

wtorek, 17 maja 2011

RYSOWANIE KRAJOBRAZU Kolor

MIĘKKIE KREDKI PASTELOWE
Miękkie kredki pastelowe są oferowane w tak bogatym asortymencie odcieni żółtych i niebieskich, że kupno zielonych kredek, które w dodatku bywają często nieco jaskrawe, wydaje się całkowicie zbyteczne. Zacznij od eksperymentów z kolorami podstawowymi.
1. Używając ciemnego błękitu, naszkicuj najmocniejsze partie. Jasne pociągnij ochrą i żółcienią.


2. Dodaj więcej żółcieni, nieco oranżu, a także odrobinę ciepłej czerwieni. Na początku nie musisz zwracać szczególnej uwagi na dokładne odtwarzanie naturalnych kolorów, ponieważ będziesz kładł jeszcze kilka warstw.


3. Połóż błękit, a następnie wykończ rysunek żółcienią- dzięki  temu zabiegowi powstaną zielone tony. Nie naciskaj zbyt mocno kredek, aby niżej położone kolory mogły delikatnie przeświecać, przydając zieleni blasku. Głębokie cienie wzmocnij ultramaryną. Kilka białych kropek sprawi, że liście zabłysną w słońcu.

KOLOROWE TUSZE
Kolorowe tusze można nakładać za pomocą szrafury prostej i krzyżowej oraz kropkowania. W tych miejscach powstają wówczas nowe odcienie. 

1. Na rysunku użyto dwóch różnych odcieni zieleni. Pracuj swobodnie, w konwencji szkicowej. Zachowaj biel papieru aby uchwycić biel papieru.

2. Zaakcentuj czerwienią ciemne partie obrazu oraz cienie. 

KREDKI AKWARELOWE
Użyj kredek akwarelowych, położone obok siebie i jedna na drugiej warstwy koloru uzupełnij delikatnym lawrowaniem. Dzięki temu otrzymacie dynamiczny obraz pełen odmiennych struktur. Jednocześnie zróżnicuj kolejność kolorów: Dla przykładu- ultramaryna ma cytrynowej żółcieni daje w rezultacie inną zieleń niż położona w odwrotnej kolejności.

Wiosenny nastrój sceny został tutaj doskonale uchwycony dzięki rozmaitym odcieniom żółcieni, która przeplata się z błękitem, czerwienią i różem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz