Miękkie kredki pastelowe są oferowane w tak bogatym asortymencie odcieni żółtych i niebieskich, że kupno zielonych kredek, które w dodatku bywają często nieco jaskrawe, wydaje się całkowicie zbyteczne. Zacznij od eksperymentów z kolorami podstawowymi.
1. Używając ciemnego błękitu, naszkicuj najmocniejsze partie. Jasne pociągnij ochrą i żółcienią. |
KOLOROWE TUSZE
Kolorowe tusze można nakładać za pomocą szrafury prostej i krzyżowej oraz kropkowania. W tych miejscach powstają wówczas nowe odcienie.
1. Na rysunku użyto dwóch różnych odcieni zieleni. Pracuj swobodnie, w konwencji szkicowej. Zachowaj biel papieru aby uchwycić biel papieru. |
2. Zaakcentuj czerwienią ciemne partie obrazu oraz cienie. |
KREDKI AKWARELOWE
Użyj kredek akwarelowych, położone obok siebie i jedna na drugiej warstwy koloru uzupełnij delikatnym lawrowaniem. Dzięki temu otrzymacie dynamiczny obraz pełen odmiennych struktur. Jednocześnie zróżnicuj kolejność kolorów: Dla przykładu- ultramaryna ma cytrynowej żółcieni daje w rezultacie inną zieleń niż położona w odwrotnej kolejności.
Wiosenny nastrój sceny został tutaj doskonale uchwycony dzięki rozmaitym odcieniom żółcieni, która przeplata się z błękitem, czerwienią i różem. |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz